Co vzít na letní dovolenou k moři pro sebe, děti i psa

Přejít na obsah


Co vzít na rodinnou dovolenou u moře se psem?Níže jsme pro vás připravili seznam potřebných věcí na dovolenou u moře pro celou rodinu i psa, které byste si měli s sebou na letní pobyt k moři rozhodně vzít aby byla vaše dovolená bezstarostná a dokonalá...

Takže co s sebou k moři?

Kromě základních věcí, kterými jsou: fotoaparát,
doklady k dovolené + cestovní pokyny, které jste obrželi při rezervaci dovolené, cestovní pas nebo občanský průkaz, řidičský průkaz + zelená karta, peníze + platební karta, léky, lehké letní oblečení a pohodlná letní obuv, která poslouží na cestu k pláži i na chození po památkách a návštěvách přírodních rezervací. Chystáte-li se zapojit i do místních kulturních a společenských akcí, pak si nezapomeňte přibalit do kufru
společenskou obuv a oděv.


K těmto základním věcem zbalte do kufru, také tyto důležité potřeby:


Sluneční ochrana

Kvalitní opalovací krém
- s faktorem minimálně 20 a výše. Pro děti dětský opalovací krém s faktorem 50. Krém používejte vždy, když se budete pohybovat na slunci, to znamená nejenom na pláži! Též je vhodné vzít s sebou i krém po opalování na regeneraci sluncem podrážděné pokožky a regenerační šampon i kondicionér na vlasy, jelikož vlasy mořskou solí trpí.

 
 

Sluneční brýle pro ochranu očí a vhodný klobouk či jinou ochranu hlavy, jako prevenci před úpalem nebo úžehem. Ochranu hlavy nepodceňujte a pořiďte klobouk sobě i dětem, jelikož jižní slunce je opravdu velice prudké!

Plážové potřeby

Potřeby na pláž v našem seznamu uvedené nemusíte s sebou brát všechny, nebo naopak vzít jiné, které zde uvedené nejsou, to je jen na vás, ale pro plážový komfort a případnou zábavu, jsou vhodné. Některé si můžete pořídit až na místě ve vašem prázdninovém letovisku. Takže vzít s sebou můžete tyto plážové potřeby:

 • Deka - nebo něco na čem budete ležet na pláži + karimatka. Budete-li mít k dispozici plážové lehátko, tak něco na lehátko, např. velkou osušku.

 • Slunečník - plážový stan, nebo něco co vám poskytne potřebný stín v případě, že nebudete mít na pláži k dispozici slunečník i s lehátkem, případně pěkné místo pod stromem.

 • Sadu na písek pro děti - bábovičky, lopatka, kyblíček.

 • Plážová taška - velice potřebné zavazadlo, do kterého dáte vše potřebné na pláž. Plážová taška je velká a vejde se do ní opravdu hodně.

 • Pareo- šátek na pláž pro dámy, který lze uvázat na mnoho způsobů. Velice užitečný a zároveň módní plážový doplněk.

 • Plážová obuv - žabky, nazouváky, sandály, případně plátěné tenisky.

 • Malá peněženka - maličká peněženka na drobné se může hodit, budete-li mít chuť třeba na zmrzlinu a pod.


Potřeby do vody

 • Plavky - velice důležitá potřeba, pokud nejste milovníci nudismu :-)

 • Nafukovací potřeby - jako matrace, člun, kruh pro neplavce a děti, různá zvířátka, míč a jiné potřeby do vody pro zábavu. Pro batolata je vhodný i malý nafukovací bazének, v kterém si budou na pláži bezpečně hrát a zároveň se chladit.

 • Potápěčské potřeby - šnorchl, potápěčské brýle a jste-li vášnivými potápěči, tak samozřejmě i ostatní důležité věci na potápění.

 • Fotoaparát pod vodu - nemáte-li digitální fotoaparát + vodní pouzdro, tak jednorázový foťák pod vodu vám dokonale poslouží k pořízení nádherných fotografií pod hladinou.

 • Boty proti ježkům - v některých místech o ježka nezavadíte (písečné dno) a jinde jich jsou mraky (kameny, skály). V každém případě je raději pořiďte sobě i dětem, ať předejdete případnému nepříjemnému vytahování bodlin.


Ostatní potřeby

Zde uvedené potřeby jsou vhodné zejména na výlety nebo na pláž bez plážového servisu, tedy na divokou pláž nebo zátoku daleko od civilizace, kde se nebudete moci občerstvit v taverně či si nakoupit v marketu:

 • Tác a ostrý nůž na krájení ovoce, zeleniny...

 • Lahev na vodu a tvořítko na led. Led můžete dát do nápoje aby vydržel déle chladný.

 • Nádobu na potraviny nebo chladící box a pod.


Komáři a vosy
- v některé zemi se s bodavým hmyzem téměř nesetkáte a jinde vás můžou nemile překvapit nálety vos či včel a bezesné noci vám mohou připravit otravní komáři. Proto
si určitě, obzvláště cestují-li s vámi děti, přibalte do zavazadla na dovolenou aparát do zásuvky (repelent s tabletami nebo ultrazvukový odpuzovač) proti komárům.

Hezky napsaný článek "Co s sebou na dovolenou k moři" najdete i zde na této stránce, kde vám autorka článku k seznamu věcí na dovolenou přidává i užitečné rady a tipy.


Potřeby pro psa aneb co vzít psovi k moři?

Váš pes je součástí rodiny a zaslouží si také dovolenou! Psovi je jedno, zda se s vámi bude rekreovat v ČR na chalupě nebo v zahraničí u moře. Důležité pro něj je to, že je s vámi a může společně s těmi, které nadevše miluje, vychutnávat dary přírody, čichat vůně okolní krajiny a dovádět v moři. Fakt, že si pejsci pobyt u moře umí pořádně užívat, můžeme z vlastní zkušenosti potvrdit. Vždy je však potřeba myslet na jeho potřeby a v případě, že jde o psa seniora, je třeba se poradit s veterinářem, zda je pro pejska dlouhá cesta a pobyt u moře vhodný. Důležitá pro prožití nádherné dovolené je i volba vhodného ubytování a cestujete-li se psem a dětmi, platí to dvojnásob. Doporučujeme proto zvolit ubytování, kde máte možnost si kdykoliv zapnout klimatizaci. Pobyt ve vyhřáté mistrnosti bez klimatizace, se v horkých letních dnech stává pro psy i děti, ale i pro nás dospělé, mnohdy nesnesitelný.

Nezapomeňte na tyto psí potřeby:

 • Psí pas - pokud váš pes cestovní pas nemá, je třeba mu ho před cestou za hranice, zařídit. Psí pas mějte na dovolené stále při sobě. Veškeré informace související s psím pasem najdete na našich stránkách v článku, Nezapomeňte na psí pas.

 • Hračka - vezměte pejskovi jeho oblíbenou hračku a pokud rád aportuje, tak nezapomeňte ani na tuto možnost zábavy pro psa i jeho pána.
 • Krmivo - vhodné krmivo na cesty jsou kvalitní granule a konzervy. Pozor: nikdy nekrmte psa před dlouhou cestou autem či jiným dopravním prostředkem. Hrozí, že by při jízdě vše vyzvracel!
 • Pamlsky - pokud pejska odměňujete za poslušnost nějakou laskominou, pak mu nezapomeňte vzít jeho oblíbené dobrůtky. Můžete mu na cestu třeba upéct zdravé domácí pamlsky podle našich receptů.
 • Vodítko + obojek + náhubek - vodítko a obojek, případně i náhubek budete všude potřebovat, ať budete na procházce nebo na pláži, kde jsou lidé a další psi. V případě osamocené pláže je to pasé a pejsek si může užívat volnosti do sytosti.
 • Psí známku - psí známku nejlépe s vyrytým jménem psa a telefonem na majitele, případně zakoupit identifikační štítek pro snadnou identifikaci psa, či cokoliv, co můžete psovi na obojek připevnit s těmito důležitými daty.
 • Ochrana před sluncem - držte psa ve stínu pokud nebude zrovna dovádět v moři. Dobře poslouží slunečník, strom, skála. Psům Naháčům nezapomeňte vzít psí opalovací krém.
 • Psí deka nebo ručník - velice důležité pro pohodlí na pláži, aby si pes mohl na něco lehnout a neležel na rozpálených kamenech, písku nebo betonovém platě. Deka může zároveň sloužit místo pelíšku.
 • Psí toaleta - velice užitečná pomůcka, která se může hodit nejen doma, ale i na cestách. V případě, že by pes měl zažívací problémy, což se může stát, když se hodně naloká mořské vody, je to pomocník k nezaplacení. Rozhodně je lepší najít místo v kufru auta pro malé psí WC, nežli uklízet v krásném pronajatém domě spoušť po našem mazlíčkovi. Informace o psím WC najdete na našich stránkách v článku Psí WC do bytu i na dovolenou.
 • Miska - na cesty je ideální miska univerzální, takzvaně cestovní skládací box nebo miska na granule a vodu. Poskytne psovi možnost se občerstvit všude, tedy při cestě na dovolenou i zpět a též na výletech, na pláži apod. Tato miska poslouží jak na krmení, tak na pití. Více informací o miskách a o pohodlí a bezpečí psa na cestách se dočtete v článcích na téma cestování se psem, kde vám přinášíme spoustu rad a užitečných informací na dané téma.
 • Taška nebo přepravka na psa - je-li váš pes zvyklí se nosit v tašce nebo budete cestovat letadlem, pak jsou tyto přepravní pomůcky na cestování nezbytné, stejně jako autopás či oddělovací přepážka do auta pro psí cestovatele.
 • Pojištění - stejně tak, jako na cestu a pobyt v zahraničí sjednáváte cestovní pojištění pro sebe a celou rodinu, můžete i psovi pro případ, že by potřeboval veterinární ošetření, cestovní pojištění sjednat. Je to velice jednoduché. V rámci vašeho cestovního pojištění přiobjednáte i pojistné na veterinární péči pro spolucestujícího psa či kočku. Toto jedinečné pojištění na cesty pro osoby i psa, nabízí pojišťovna AXA, která myslí i na vaše mazlíčky v rámci cestovního pojištění AXA Exelent. Navíc při SJEDNÁNÍ ONLINE ZÍSKÁTE SLEVU 20%. Součástí AXA pojištění je i připojištění odpovědnosti v zahraničí, které pokryje případné škody způsobené psem někomu (újma na zdraví nebo jiná škoda).
 • Léky - uživá-li Váš pejsek léky, masti, kapky či výživové doplňky, nezapomeňte mu je přibalit do kufru!Všechny důležité psí potřeby k moři a na cesty, můžete pořídit pro vašeho mazlíčka v tomto internetovém obchodě pro psy a kočky, kde všichni z týmu našeho/vašeho dovolenkového portálu dovolenasepsem.unas.cz,
nakupujeme pro své psy již řadu let k naprosté spokojenosti nás i psů. Najdete zde špičkové krmivo té nejvyšší kvality, veškeré potřeby pro bezpečné a pohodlné cestování se psem a samé krásné a značkové věci za bezkonkurenční ceny, které všichni pejsci potřebují ke šťastnému životu.


Dáváte-li přednost pohodlí a kvalitě ubytování, tak rozhodně nahlédněte do naší nabídky prázdninových domů se psem. Velice rádi Vám i Vašemu pejskovi zprostředkujeme tu nejlepší dovolenou plnou krásných a zepomenutelných okamžiků.

Vždy prosím při online objednávce ubytování zaškrtněte v kolonce >> Volitelné dodatečné služby >>  Domácí zvíře. Tímto krokem upozorníte rezervační oddělení, že máte v plánu na pobyt vzít i svého psa. Urychlí se tak komunikace s majiteli objektu a hlavně předejdete nepříjemným situacím, které mohou nastat v momentě, kdy se majitel rekreačního objektu dozví o Vašem psu nebo jiném domácím zvířeti až při nástupu na pobyt. Děkujeme Vám.

Návrat na obsah