Cestovní pas pro psy / Rady na cesty do zahraničí s mazlíčkem - dovolenasepsem.unas.cz

chaty, chalupy, apartmány, hotely...


Přejít na obsah

NEZAPOMEŇTE NA CESTOVNÍ PAS PRO PSY

Ano, i zvířata potřebují pro vycestování za hranice a zpět do vlasti svůj pas pro malá zvířata.

Psí pas - podmínky


Pro dovolenou se psem v EU nebo také pro cestování se psem po zemích Evropské unie, není žádných zvláštních překážek. Stačí tzv. pas pro malá zvířata,  který majitelé psů musí mít při sobě. Vystavují ho schválení soukromí veterinární lékaři.

Podmínkou vydání pasu je:

1. označení zvířete - musí být tetováno (čitelně), nejlepší způsob je očipování pejska elektronickým čipem,  což  provádí soukromí veterinární lékaři.

2.  zvíře musí být vakcinováno proti vzteklině v souladu s naším veterinárním zákonem, tudíž i s legislativou Evropské unie;  to znamená, že první očkování musí  proběhnout po třetím měsíci stáří.


Cestování se psem do členských zemí Společenství

Jistou odlišnost je třeba očekávat při cestování do Velké Británie, Severního Irska, na Maltu či do Švédska. Tyto země požadují potvrzení z Evropské unie uznané laboratoře o účinnosti vakcinace proti vzteklině. Do Velké Británie, Irska a na Maltu je potřeba toto vyšetření mít 6 měsíců předem. Švédsko požaduje vyšetření hladiny protilátek proti vzteklině provedené minimálně 120 dní a maximálně 365 dní po očkování proti vzteklině. Británie, Irsko, Malta, Finsko a Kypr též požadují do 48 hodin před vstupem ošetřit psa prostředkem proti echinokóze a klíšťatům. Švédsko a Finsko požadují ošetření proti echinokóze maximálně 10 dní před vstupem.


Cestování se psem do nečlenských zemí Společenství


Turisté, kteří směřují se psem do některé z nečlenských zemí, pas pro psa potřebují při návratu na území Evropské unie.  Navíc pak musí splnit veterinární podmínky pro vstup do dané nečlenské země. Např. v případě Chorvatska musí mít majitel pro své zvíře potvrzení o vakcinaci proti vzteklině a potvrzení o identifikaci - tetování, nebo označení čipem (to vše je obsaženo v pasu pro malá zvířata). Jde-li o mladého psa s prvním očkováním, musí být provedeno nejméně 6 měsíců před vstupem. Cestovatel musí mít u sebe navíc potvrzení od soukromého veterinárního lékaře dokládající skutečnost, že zvíře je zdrávo a potvrzení z místně příslušné krajské, popřípadě městské veterinární správy, že v místě je tzv. příznivá nákazová situace. Chorvatsko ještě uvádí, že do země nesmí psi plemen pitbul apod., kteří nejsou zapsáni v registru Mezinárodního kynologického svazu (FCI).

Více informací k problematice cestování se psem do zahraničí na portálu:
Státní veterinární správa ČR www.svscr.czO bezpečném cestování se psem a kočkou nejen v autě a o výrobcích zajišťujících jejich pohodlí a bezpečnost si povíme na následující straně zde >>


REKLAMA

VYCHYTÁVKY na doma i na cesty:

Měl Váš pes nebo Vy klíště? Bojíte se boreliózy? Použijte domácí test na borelie!

  Kam se jít se psem vykoupat v Praze a okolí?

  Čistící válečky Schticky
dokonale odstraní chlupy z čehokoliv

  Vyčesávač srsti FURminátor
nejlepší vyčesávač pro psy a kočky

   Psí WC do bytu i na dovolenou
kvalitní toaleta pro psy i štěňata

   Domácí psí pamlsky
recepty na úžasné pečené pamlsky pro psyUžitečné informace na cestu:


Návrat na obsah