Kde se dá vykoupat se psem v okolí Prahy a v Praze? Pár pěkných míst známe... - dovolenasepsem.unas.cz

chaty, chalupy, apartmány, hotely...


Přejít na obsah


KOUPÁNÍ SE PSEM V PRAZE A OKOLÍ PRAHY
aneb kde se lze společně vykoupat s pejskem za Prahou a v Praze?Všichni pejskaři rádi dopřejí nejen sobě, ale i svému pejskovi, pořádnou letní koupačku. Vždyť i pes se potřebuje zchladit v tropických vedrech, stejně jako člověk. Smutné ovšem je, že míst, kde by pes mohl radostně skočit pořádnou šipkou do vody a vesele si zaplavat společně se svým páníčkem, je pomálu. Pokud nemáte své oblíbené místo, a řešíte otázku, kde se lze koupat se psem za Prahou či v Praze, pak máme pro vás několik tipů na příjemná místa, kam se můžete zajít vykoupat i se svým psím kamarádem.


Se psy můžete vyrazit k vodě například:


K řece Vltavě do pražských Komořan, na místo zvané "Oddechová loučka Modřany"
Vltavská pláž v Komořanech nabízí koupání lidem i psům. Voda Vltavy je sice studenější než-li v rybníku, ale za to nádherně osvěží. Koupání je příjemné - čistá voda i pláže, které jsou travnaté i písčité. Vstup do vody mělký, tudíž ideální místo ke koupání nejen se psem, ale i s dítětem. Najdete zde i stín od stromů, lavičky, koše na odpadky a velké ohniště, kde si můžete společně s rodinou nebo s kamarády opéci buřty, ražniči, či jinou mňamku. Potkat se zde můžete i s nádherným párem zamilovaných labutí, ale pozor! Pokud je váš pes vášnivý lovec nebo mladý zvědavec - objevitel, tak mu může labuťák ukázat svou převahu. Je schopen vylézt z vody až k psovi a syčet, mávat křídly a jinak vyhrožovat (vlastní zkušenost).

Co je na tomto místě nejlepší?
Není tu přelidníno! Navíc si můžete podél Vltavy udělat krásnou a dlouhou procházku, kterou váš psí kamarád zajisté ocení stejně, jako báječnou koupel.

Co najdete v okolí?
Navštívit zde můžete útulek pro psy nebo kynologické cvičiště.

Mohlo by se hodit:
Odkaz na mapu (přesná adresa místa + trasa autem či veřejnou dopravou)


K Vyžlovskému rybníku v obci Vyžlovka u Jevan

Pouhých 45 minut jízdy autem z centra Prahy, se nachází v malebném místě na Praze-východ, rybník Vyžlovka s koupalištěm. Tento rybník z jedné strany lemují travnaté pláže (koupaliště) a z druhé strany les - Národní přírodní rezervace Voděradské bučiny. Se psem však můžete jen ze strany k lesu, kde budete mít zároveň dostatek stínu od stromů. V horkých letních dnech nemusí být voda zcela čistá, ale to psům rozhodně vadit nebude.

Co je na tomto místě nejlepší?
Čeká vás báječná koupel v teplé vodě, spojená s příjemnou relaxací na čerstvém vzduchu ve zdravém prostředí.

Mohlo by se hodit:
Odkaz na mapu (přesná adresa místa + trasa autem či veřejnou dopravou)
Do pískovny Ovčáry ke Křeneckému jezeru v okrese Praha-východ

V tomto přírodním jezeru - zatopené pískovně, se můžete bez obav vykoupat i se psem, neboť je pláž volně přístupná. Jezero Ovčáry nebo také pískovna Ovčáry či Křenecké jezero, najdete 20 km od Prahy, část Kbely, v příjemném prostředí kousek od silnice směr Stará Boleslav, konkrétně na okraji obce Křenek a obce Ovčáry. Jezero je obklopeno polem a borovicovým lesem a má průzračně čistou vodou, která láká k plavání, potápění a také rybaření, neboť zde žijí amuři, candáti, okouni, kapři, mníci, štiky, sumci atd.

Kromě skvělého odpočinku na písečných plážích a koupání v čisté, teplé vodě, si zde můžete užít i vodní zábavu - rekreační sporty, zejména pak vodní lyžování, které zde provozuje od května do září Water Ski Club. U jezera najdete kiosky, WC, placené parkoviště cca 500 m od jezera a přírodní stín pod stromy.

Co je na tomto místě nejlepší?
Jezero Křenek nabízí vyznavačům koupání bez plavek a milovníkům klidu, tichá a klidná zákoutí u vody, kde můžete být se svým psem naprosto sami. Další velkou předností jezera je pozvolný vstup do vody, ideální pro děti a neplavce.

Mohlo by se hodit:
Odkaz na mapu (přesná adresa místa + trasa autem či veřejnou dopravou)

*

Autorka článku:
Chovatelka psů, managerka a administrátorka webu
Dovolená se psem
Iveta Hájková

*


Mohlo by se Vám hodit:


HLEDÁTE KVALITKRMIVO?
Našli jsme ho ZDE!!!


VYCHYTÁVKY NA DOMA I NA CESTY


Měl Váš pes nebo Vy klíště? Nedovolte borelióze aby Vám, psovi či komukoliv z rodiny zničila zdraví a raději otestujte sebe i klíště!


Čistící válečky Schticky

       
dokonale odstraní chlupy z čehokoliv

Vyčesávač srsti FURminátor
       
nejlepší vyčesávač pro psy a kočky

Psí WC do bytu i na dovolenou

    kvalitní toaleta pro psy i štěňata


Domácí psí pamlsky

recepty na úžasné pečené pamlsky pro psy


Návrat na obsah