Jak probíhá přeprava psa v letadle? - dovolenasepsem.unas.cz

chaty, chalupy, apartmány, hotely...


Přejít na obsah

LETECKÁ PŘEPRAVA ŽIVÝCH ZVÍŘAT


Chystáte-li se na zahraniční dovolenou se svým pejskem, kočičkou, či jiným zvířátkem a zvolili jste si leteckou dopravu, tak následující řádky čtěte pozorně!


Před odletem
Při rezervaci letenky vždy upozorněte danou leteckou společnost, že spolu s sebou budete přepravovat zvíře. Možný počet přepravovaných zvířat v letadle je totiž omezen. Za přepravu vašeho zvířete bude vybrán poplatek, jako za druhý kus zavazadla. Vždy se také zeptejte dané letecké společnosti nebo prodejce letenek, zda daná letecká společnost povoluje přepravu psa plemene, kterého jste majitelem. Některá, zejména bojová plemena, nemohou být na palubě letadla přepravována vůbec. Informujte se též o případných požadavcích a omezeních ohledně vstupu zvířat do vaší cílové země.

Pokud máte obavy z letecké přepravy vašeho mazlíčka, tak jsou zcela zbytečné. Podmínky přepravy zvířat v letadle se v posledních letech výrazně zlepšily, jelikož si letecké společnosti velice dobře uvědomují, co pro vás pohodlí a bezpečí vašich zvířecích miláčků znamená. Ve vyhrazených letadlových prostorech pro zvířata je udržována přijatelná teplota a obecně je se zvířaty nakládáno ohleduplně. Nemusíte mít proto strach, že váš mazlíček během letu bude trpět.


Jak probíhá přeprava psa v letadle?
Obecně platí, že živá zvířata lze přepravovat jen do těch zemí, kam to povolují předpisy země místa určení a za podmínek stanovených příslušnou zemí. Podrobnější informace o podmínkách vstupu zvířete na území příslušné země může poskytnout v ČR velvyslanectví dané země, případně Státní veterinární správa ČR (www.svscr.cz) a v zahraničí příslušná státní autorita.

Letecká přeprava zvířete představuje velmi specifický problém, který by měl jeho majitel konzultovat s aeroliniemi i s veterinářem. Pro čtyřnohého přítele znamená v každém případě stresovou zátěž.

Přeprava zvířete může být odmítnuta, je-li zvíře ve špatném zdravotním stavu nebo vzhledem k nepříznivé nákazové situaci v zemi původu.

Dopravce má právo vyžádat si souhlas veterinární služby k přepravě, eventuálně schválení použité schrány, uzná-li to potřebným.

Cestující je povinen vždy provést rezervaci přepravy živých zvířat.

Některá zvířata mohou být přepravena za příslušný poplatek v kabině pro cestující nebo jako zapsané zavazadlo v zavazadlovém prostoru letadla v dostatečně velké a pevné schráně s nepropustným dnem.

Psi, kočky a fretky starší 3 měsíců při cestách v rámci EU musí mít platný EU pas nebo veterinární osvědčení s potvrzením o platné vakcinaci proti vzteklině a musí být tetováni nebo označeni mikročipem k identifikaci. Ostatní zvířata musí mít doklady požadované veterinárními předpisy země příletu.


Přeprava zvířat v kabině letadla
Podle podmínek Českých aerolinií se v kabině pro cestující s vámi mohou přepravovat pouze pes, kočka, králík nebo činčila a to za následujících podmínek:

  • maximálně dvě malé schrány se zvířaty o maximálních rozměrech nepřesahujících délku 48 cm, šířku 32 cm a výšku 29 cm
  • celková hmotnost schrány se zvířetem nesmí překročit 8 kg
  • k odbavení se dostavte minimálně 60 minut před odletem letadla


Přeprava zvířat v nákladovém prostoru letadla jako odbavené zavazadlo
Jako odbavené zavazadlo je možné v zavazadlovém prostoru letadla přepravovat psy, kočky, fretky a králíky a to za následujících podmínek:

  • maximální rozměry schrány nesmí přesáhnout délku 125 cm, šířku 69 cm a výšku 80 cm
  • přeprava zvířat v nákladovém prostoru jako odbavené zavazadlo je povolena pouze do určitých zemí
  • vaše zvíře musí být přepravováno ve schráně s nepropustným dnem a otvory pro dýchání (max. rozměr 125 x 69 x 80 cm); schránu je možné zakoupit na letišti
  • schrána musí být označena vaším jménem, adresou a telefonickým kontaktem.
  • zvířata musí být vybavena příslušnými doklady

Ostatní zvířata je možné přepravovat pouze jako zboží v souladu s příslušnými předpisy.

Přepravní boxy a přenosky
již od 497 Kč

Více na SuperZoo.cz

Přepravní klece
již od 1026 Kč

Více na BecyDog.cz

Přepravní tašky, vaky, torny a batohy již od 352 KčPřeprava psů jako doprovod zdarma a bez schrány
Zdarma a bez schrány se kromě toho může přepravovat v kabině letadla slepecký pes, doprovází-li nevidomou, hluchou či jinak postiženou osobu a pes určený pro záchranu lidských životů. Tito psi musí být opatřeni postroji, vodítkem, potvrzením o výcviku a požadovanou dokumentací, dále je doporučen náhubek pro psa pro použití v případě nutnosti.Psa na let letadlem připravte
Doporučuje se nechat psa / zvíře několik dní před odletem na schránku zvykat. Před cestou psa rozhodně min. 6 hodin nekrmte, mohl by vše vyzvracet na palubě a také ho dostatečně vyvenčete. Pokud máte malého psa u sebe v kabině letadla, je pro psa vše ok, je s vámi a nepodléhá stresu. Jinak je tomu u velkého psa umístěného v zavazadlovém prostoru. Zde pes může trpět neznámým prostředím a také odloučením od vás. Vhodné je podat psovi uklidňující prostředek. Schránku se psem vybavte vodou, jídlem a oblíbenou hračkou, aby se cítil lépe. Veškeré instrukce a informace co máte či nemáte dělat, vám vždy podá dopravce, s kterým poletíte.  


HLEDÁTE KVALITNÍ KRMIVO?
Našli jsme ho ZDE!!!


VYCHYTÁVKY na doma i na cesty:

Měl Váš pes nebo Vy klíště? Bojíte se boreliózy? Použijte domácí test na borelie!

  Kam se jít se psem vykoupat v Praze a okolí?

  Čistící válečky Schticky
dokonale odstraní chlupy z čehokoliv

  Vyčesávač srsti FURminátor
nejlepší vyčesávač pro psy a kočky

   Psí WC do bytu i na dovolenou
kvalitní toaleta pro psy i štěňata

   Domácí psí pamlsky
recepty na úžasné pečené pamlsky pro psyUžitečné informace na cestu:


--- Komerční sdělení ---
Návrat na obsah